tel: +48 790 331 828 / [email protected]

RÓŻNE

Konkurs fotograficzny (2013 r.)

 

W kwietniu 2013 r. zaprosiliśmy wszystkich miłośników Kazachstanu i fotografii do udziału w konkursie fotograficznym. Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych fotografii z Waszych podróży do Kazachstanu. Nie narzucaliśmy tematyki zdjęć, chcieliśmy natomiast zobaczyć Kazachstan Waszymi oczami i w Waszych obiektywach – zwracaliśmy uwagę na pomysł, moment i spostrzegawczość obserwacji codziennego życia Kazachstanu, jego przyrody, architektury i społeczeństwa. Uczestnikiem konkursu mógł być każdy fotograf-amator bez względu na wiek.

Spośród nadesłanych prac (76 zdjęć) komisja konkursowa wybrała 20 zdjęć, które opublikowaliśmy na stronie IWI i magazynu „Nowa Europa Wschodnia”. Zwycięskie zdjęcia zaprezentowaliśmy na wystawach pokonkursowych podczas Dni Kazachskich w Częstochowie i Krakowie. Nagrody rzeczowe dla autorów trzech najlepszych fotografii przygotowali: Ambasada Republiki Kazachstanu, magazyn „Nowa Europa Wschodnia”, Wydawnictwo Literackie oraz Wydawnictwo Czarne.

A oto zwycięzcy;

Maxim Bayok – Bajanaul. Miejsce w którym stepy są nieskończone – I miejsce

Piotr Pietrzak – Na spacerze – II miejsce

Iwona Massaka – Bez tytułu – III miejsce

 

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”